Cемінар-практикум з робототехніки «Шляхи впровадження новітніх освітніх технологій в закладах загальної середньої освіти»

З метою підвищення якості освіти, модернізації її змісту й форм організації освітніх інновацій та інформаційних технологій 12 вересня 2018 року на базі комунального закладу «Добровеличківське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня спеціалізована школа І-ІІІ ст. – інтернат-дошкільний навчальний заклад» Добровеличківської районної ради» (директор Ковальська К. Б.) відбувся семінар-практикум з робототехніки «Шляхи впровадження новітніх освітніх технологій в закладах загальної середньої освіти», організований завідувачем відділу управління освітніми закладами КЗ Вінницька академія неперервної освіти Ковальчук В. І. за підтримки директора КУ «Добровеличківський методичний центр педагогічної майстерності» Добровеличківської районної ради Личка В. М. В роботі семінару взяли участь директор НВК №2 м. Немирова Гудима Т. А., заступники директора з навчально-виховної роботи Маринич І. А., Сімон Н. Я., учитель інформатики та керівник гуртка робототехніки Водоп’янова С. С.

На семінарі-практикумі учитель інформатики та керівник гуртка робототехніки «Технічне конструювання» Калашник Ю. провів з учнями 7-8-х класів заняття, на яких вони показали свої знання і вміння в галузі інформаційних технологій. Учні показали свої моделі роботів-сумоїстів, зібраних на базі конструктора Lego Mindstorms EV3. Також учитель поділився досвідом участі у змаганнях та конкурсах з робототехніки: Intrpipe, FLL, Robotica, FERREXPO ROBOT FEST.

Учасники семінару відвідали і заняття з молодшими школярами, які працюють з комплектами Lego WeDo 2.0. Розглядалися також актуальні питання в галузі технічної творчоті та STEM-освіти:

•  основи Lego-конструювання;
  •  елементи робототехніки з використанням мікроконтролерів;
  •  використання датчиків в робототехнічних системах;
  •  основи моделювання роботів-маніпуляторів;
  •  особливості підготовки учнів для участі в змаганнях з робототехніки.

Після семінару відбувся круглий стіл, на якому були розглянуті питання подальшого розвитку робототехніки.