День Пам’яті та примирення

«Вже весни не вперше травою прикрили
Відмітки війни, навіть цятки малі.
Лиш братські могили, лиш братські могили
Болять, не стихаючи, рідній землі.»

Минуло вже багато десятиліть з того 9 травня, коли закінчилася Друга світова війна. Вона принесла багато горя. Напевно, у кожній родині втратили дорогих людей, у багатьох з них навіть немає могили…

Та війна відкривала в людях і багато хорошого. Усі намагалися допомогти один одному в складних обставинах. Заради того, щоб звільнити рідну землю від загарбників, люди йшли на подвиги, жертвуючи своїм життям..

Тому 9 травня – свято і світле, і сумне одночасно. З одного боку, наша армія здобула перемогу, звільнила нашу країну. Але все це дуже дорогою ціною – мільйонів життів, річок сліз і безліччю покалічених доль. Подякувати ветеранам – живим і померлим – за їхній подвиг у День Пам’яті та примирення – найменше, що ми можемо зробити. Ми повинні пам’ятати тих, завдяки кому тепер живемо в мирі. Тому щороку учні філії «Гуньківська ЗОШ І-ІІ ступенів» беруть участь у святковому мітингу біля пам’ятника загиблим воїнам – односельчанам. В цьому році вони взяли участь у святкуваннях відразу у трьох селах: Супрунівка, Гунька, Язвинки. Учні читали вірші, співали пісні, покладали вінки та квіти до пам’ятників. Дякували учасникам АТО, які повернулися і тим, які досі воюють на сході.

«Ніхто не забутий, ніщо не забуто» – це гасло залишилось у душах всіх, хто відвідав цей захід.