Екскурсія в місто Чернівці

26 жовтня учні НВК №2 побували у чарівному місті Чернівці. Разом із класними керівниками 10-Б класу Дмитренко Н.І., 10-А класу – Головенько Г.П. та 9-Г класу – Хоменко Л.Д., ми відвідали найвизначніші місця цього неймовірного міста.

Екскурсія почалася із Турецької площі, де екскурсовод розповідала нам про історію міста Чернівці. Кожен із нас,затамувавши подих, уважно вслухувався у слова екскурсовода. Слід відзначити старовинну архітектуру міста. Кожна будівля є унікальною та неповторною. Враження від побаченого надовго залишаться у пам’яті. Недарма Чернівці вважають перлиною української архітектури.

Найголовнішою визначною пам’яткою Чернівців вважають резиденцію православних митрополитів Буковини і Далмації, яка на сьогодні є центральним корпусом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Побувавши у цьому місці, розумієш,чому саме цей університет є візитною карткою Чернівців. Цей архітектурний ансамбль захоплює довершеністю і гармонією композиції. Він по праву є перлиною не тільки Чернівців, а й усієї України. У композиції ансамблю можна виділити три монументальні споруди: головний корпус (за яким розкинувся дендропарк), пресвітерію, духовну семінарію разом з церквою трьох святих. Особисто я була вражена довершеністю та особливістю краси цієї неймовірної споруди.

Крім того,ми побували у літературно-меморіальному музеї Ольги Кобилянської. Сам музей – це будинок, в якому жила Ольга Кобилянська з 1925 р. і до своєї смерті. Складається він з 5 кімнат. Екскурсовод розповідала нам по цікаві факти із життя та творчої діяльності письменниці. І я впевнена, що завдяки цій екскурсії ми розширили свої знання про життя та творчість О.Кобилянської.

Також ми відвідали меморіальний музей Володимира Івасюка – видатного українського композитора і поета, одного із основоположників української естрадної музики,який трагічно загинув у віці тридцяти років. У кожній кімнаті розповідається про окремий етап життя В.Івасюка. Розповідь була цікавою та захоплюючою. Ми дізналися багато невідомих нам фактів про життя та творчу діяльність славетного композитора. Екскурсоводи включили нам оригінал платівки з хітом усіх часів у виконанні самого автора і ми разом з нашим учителем музики Пузаєнко Оксаною Борисівною заспівали славетну «Червону Руту».

Від імені всіх учнів хочу подякувати нашому водієві та екскурсоводу Жанні. Особливу подяку хочеться висловити нашим класним керівникам за те, що організували таку пізнавальну та змістовну екскурсію.

Чернівці — елегантне місто з неймовірно-вишуканою архітектурою, старанно збереженою українською самобутністю і насиченим культурним життям. Затишні вулички стародавнього міста щиро приймають гостей, розкриваючи красу різних епох та розповідаючи свою історію.

Учениця 10-Б класу Кривонос Ірина