Колодія величаймо – Весну зустрічаймо!

Народне свято Масляної зародилося у стародавніх слов’ян. Наші предки язичники відзначали його в день весняного рівнодення. Богом сонця вважали Ярила, саме його закликали на допомогу і «проганяли зиму». Свято не обходилося без солом’яного опудала – образу зими та млинців. Подібні атрибути були обрані не просто так: зла зима зникне, а на зміну прийде весна та й млинці за формою нагадували сонце.

Наші пращури придумали Масляній не одну назву: «колодій», «перепілочка», «касаточка», «білувальниця», «об’їдуха».

За часів правління Петра І зміст дійства змінився, святкувати стали по-європейськи: по містах ходили переодягнені у карнавальні костюми скоморохи, влаштовувались веселі гуляння, перестрибування молоді через багаття, катання на конях, оглядини майбутніх невісток та пишні застілля. Жителі вірили в те, що якщо Масляну провести весело, то увесь рік буде вдалим і сумувати не доведеться.

Ось і в Гуньківській ЗОШ І-ІІ ступенів керівником гуртка «Пізнаємо рідний край» КЗ “Немирівського центру дитячої та юнацької творчості” Кальницькою О. М. було організовано святкування Масляної. Гуртківці ознайомились з традиціями масляного тижня та дізнались про призначення кожного його дня, про народні вірування, прикмети, щедрість людей до птаства, поминання померлих та виготовлення ляльок-оберегів для сім’ї. Діти грали ігри, розказували легенди про історію свята, смакували смачними млинцями та пили чай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *