Екскурсія до Києва

“Ура, канікули! І ми знову можемо подорожувати!” – прозвучало чи не у кожному класі. Цього разу учні 6-А і 6- В класів відвідали музеї у м. Київ. Побували в Національному науково-природничому музеї НАН України — одному із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільшому природничому музеї України. Тут на площі 8000 м² у 24 залах зібрано понад 30 тисяч експонатів, які розповідають про виникнення, будову та еволюцію Землі, її рослинний та тваринний світ, їх минуле та сучасне, про історію матеріальної культури племен і народів, що заселяли територію України.

Відвідали одну із філій музею історії м. Києва. Тут учні об’єдналися у групи і кожна отримала якийсь предмет. Тепер потрібно було знайти експозицію, що відповідала заданій темі і розповісти про неї, що знаємо з уроків історії. Ми добре впорались із цим завданням.

Найбільше сподобались учням відвідини Музею воскових фігур.

Персонажі музею робилися по-різному. В одному випадку самі “герої” позували і перевіряли хід робіт, в іншому – надавали фотографію, у третьому були використані посмертні маски, в четвертому (в основному, із зарубіжними героями) – стоп-кадри з фільмів і виступів. Технологія виготовлення воскових фігур, виставлених у музеї – на найвищому рівні. Справжнє волосся, зубні і очні протези – все намагаються дотримати з максимальною точністю. Фігури для співробітників музею – дійсно, майже як живі. Їм миють голови шампунем і роблять укладку феном, костюми чистять, самих персонажів періодично “лікують”, лагодячи уразливі частини – у першу чергу, пальці. Віск для фігур – на 95% чистий бджолиний, що поставляється з Чернігівщини та Сумщини, змішаний із спеціальним складом, що дозволяє витримувати великі перепади температури. Велика частина фігур зроблена в основі з пластику, восковими є тільки видимі частини тіла – у середньому, на фігуру йде 6-8 кг воску. Їх виготовляє група майстрів протягом декількох місяців.

Класні керівники Килівник О.П., Капітула О.Г.