“Формування внутрішнього світу дитини засобами фізичної культури в процесі “олімпійської освіти””

9 лютого 2018 року в НВК №2 м. Немирова відбувся семінар учителів фізичної культури з теми «Формування внутрішнього світу дитини засобами фізичної культури в процесі «олімпійської освіти»». Вибір саме такої теми був невипадковим, адже школа з 2014 року співпрацює з олімпійською академією України. Ідучи в ногу з часом, учителі фізичної культури НВК №2 м. Немирова створили в школі кабінет олімпійської освіти, в якому є багато літератури, фото та відеоматеріалів, що стосуються олімпійського руху в Україні. Такий кабінет покликаний популяризувати надбання олімпізму, знайомити з досягненнями видатних спортсменів, формувати здоров’язбережувальні компетентності, вчити дітей вирішувати завдання, пов’язані з підтримкою, зміцненням та збереженням здоров’я.

З привітальним словом до учасників семінару звернувся заступник директора з трудового та професійного навчання, вчитель фізичної культури Гоцуляк Е. Ф. Він розповів про надбання школи в цілому та учителів фізичної культури зокрема. Голова МО вчителів фізичної культури Немирівської ОТГ, учитель фізичної культури закладу освіти Маринич Ю. В. продемонстрував присутнім фільм про олімпійські цінності, поділився досвідом роботи з питань формування олімпійської освіти як життєвої філософії, що звеличує та об’єднує в гармонійне ціле якості тіла, волі й розуму, адже впродовж трьох років є учасником Всеукраїнських семінарів з питань олімпійської освіти, що проходять у Києві. Марухно Є. О. розповів про методику Євмінова та використання фізичних вправ з метою лікування захворювань та відновлення функцій організму, а також звернув увагу на питання дотримання техніки безпеки під час проведення уроків фізичної культури та позаурочної діяльності з предмета. Продовжили роботу семінару нові учителі фізичної культури школи: Мазур І. П. познайомив присутніх із вимогами до проведення уроків фізичної культури в рамках проекту НУШ, програми «Інтелект України», а Томенко О. О. розповів про проведення позакласної та позашкільної роботи з предмета. Учасники семінару відвідали сучасну гімнастичну залу школи, кабінет олімпійської освіти, музей Марка Вовчка, де завідувач музею Братусь В. В. розповіла про зв’язок письменниці з фізичною культурою, отримали буклети, в яких містилася інформація та світлини про роботу освітнього закладу з питань олімпійської освіти. Методист КУ «Немирівський центр по обслуговуванню закладів освіти» Немирівської міської ради Вертипорох С. В. підвела підсумки заходу та подякувала за плідну роботу.

Семінар, проведений учителями фізичної культури НВК №2 м. Немирова, утвердив думку про необхідність підтримки ініціативних педагогів, удосконалення фахових компетенцій учителів фізичної культури в суспільстві на етапі розвитку нової української школи та популяризацію здорового способу життя.