4-5 жовтня 2018 у Харкові напередодні Дня працівника освіти відбувся Всеукраїнський семінар «Культурна спадщина олімпійського руху в системі гуманітарної освіти школярів України». Організаторами заходу були Олімпійська академія України та Комісія НОК України «Олімпійська освіта і культура».

Як представник загальноосвітніх навчальних закладів Всеукраїнської мережі шкіл олімпійської освіти, в роботі даного семінару взяв участь учитель фізичної культури Маринич Ю.В. та заступник директора з навчально-виховної роботи Маринич І.А. Семінар відкрила директор Олімпійської академії України Валентина Єрмолова. У роботі семінару взяли участь представник Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Вікторія Дерев’янко та понад 200 вчителів та директорів, заступників директорів закладів освіти з різних регіонів України.

5 жовтня пленарне засідання відбулося у Харківському вищому державному училищі фізичної культури № 1. З доповіддю «Олімпійська освіта в системі національної освіти» виступила директор ОАУ Валентина Єрмолова. З «Реалізацією культурно-освітньої складової олімпійського руху» присутніх ознайомила завідувач лабораторії «Олімпійська освіта» НДІ НУФВСУ доцент Лідія Радченко. Темою доповіді викладача кафедри історії та теорії олімпійського руху НУФВСУ Ірини Кроль була «Культурна спадщина олімпійського руху в системі олімпійської освіти». Учасники семінару ознайомилися зі спортивною базою училища.

У Харківському вищому обласному училищі фізичної культури увазі присутніх було представлено «Олімпійський урок» за участю олімпійських чемпіонів Володимира Бєляєва та Людмили Джигалової та учнів училища. Директор училища Анатолій Попов ознайомив учасників семінару з Олімпійським музеєм та навчально-спортивною базою училища.

На базі табору «Чайка» Харківського вищого обласного училища фізичної культури відбувся круглий стіл «Олімпійська освіта в школі: проблеми і перспективи», в роботі якого присутні мали змогу поділитися своїми педагогічними здобутками з питань олімпійської освіти.

5 жовтня учасники семінару відвідали Харківську державну академію фізичної культури. Відбулася зустріч з ректором Олександром Ажиппо та викладачами закладу з питань реалізації олімпійської освіти в закладах освіти України.

Учасники семінару високо оцінили діяльність Олімпійської академії України та НОК України з питань олімпійської освіти, висловили щиру вдячність президенту НОК України Сергію Бубці та президенту ОАУ Марії Булатовій за плідну роботу з реалізації олімпійської освіти.