Інтелектуально-розважальний конкурс «Alias» для учнів 10-х класів

Аліас (Alias) — настільна командна гра, назва якої походить від англійського слова alias — псевдонім (синонім).

Завдання гри полягає в тому, щоб максимально швидко пояснити своїй команді задані слова без використання однокореневих. Чим більше слів вгадано — тим швидше команда просувається до перемоги.

Alias був розроблений у Фінляндії. Гра з’явилась на ринку на початку 1990-х і є однією з найпопулярніших ігор для вечірок у Фінляндії. З часом з’явилось багато версій цієї гри: New Alias (новий Аліас), Junior Alias (дитячий Аліас), Alias party (Аліас вечірка). Згодом гра поширилась і на територію України.

Дошка в Alias — «шлях», що складається з послідовних номерів на червоному тлі. Гра містить 8 пронумерованих груп. Гра ділиться на «черги» близько хвилини довжиною. Команди грають по черзі – один з учасників команди повинен пояснити слова на картках іншим членам команди. Гравці команди мають вгадати слова за встановлений час, і за правильно вгадані команда заробляє одне очко за слово. Пояснення помилки (мається на увазі пояснення, де використовують пояснюване слово, частина його, або похідну від нього) і невгадані слова віднімають очки. Гравці пояснюють ті слова з картки, на якому номері поля вони зупинились. Якщо, наприклад, команда опиняється на числі 7, повинні пояснюватись слова за номером 7 з кожної картки. Перша команда, що прийшла до фінішу, є переможцем.

Під час проведення тижня іноземних мов у школі учні 10-А та 10-Б класів мали нагоду позмагатися між собою у цьому інтелектуально-розважальному конкурсі. Переглянувши відео про правила, учасники, поділившись на команди, розпочали змагання.

Впродовж гри учні продемонстрували свої комунікативні здібності, ерудицію, швидку реакцію, командний дух та вміння злагоджено працювати. Гра настільки захопила учасників, що вони ще довго не хотіли залишати актову залу. Діти були у гарному настрої, отримали масу задоволення і просто цікаво та з користю провели час.

Учителі: Дмитренко Н. І., Фокіна А. І.