Підсумки проведення II етапу Всеукраїнської предметної олімпіади з іноземних мов

Щороку в середніх закладах освіти України проводяться учнівські предметні олімпіади з метою виявлення та підтримки здібних учнів.

Актуальність проведення таких заходів полягає в тому, що:

– навчання і вивчення іноземних мов у нашій країні є державною справою і важливою складовою у формуванні інтелектуального потенціалу майбутніх поколінь;

– олімпіади, які проводяться щороку, сприяють виявленню, відбору і підтримці обдарованої учнівської молоді, розвитку і реалізації здібних учнів, активізації їх пізнавально-навчальної діяльності.

Іноземна мова входить до освітньої галузі «Мова і література», покликаної розкрити духовне багатство української і світової літературної скарбниці, долучити учнів до естетичного сприйняття художніх творів і літературної мови, як засобу втілення художнього образу та ідеалу в письменницькій творчості, оцінки явищ літератури, формування вмінь іншомовного спілкування.

Олімпіади з іноземних мов, як форми контролю, є складовою частиною системи навчання іноземних мов. На відміну від власне навчання іноземної мови, мета якого – формування іншомовних мовленнєвих навичок і вмінь, завдання контролю передусім передбачає визначення та оцінювання рівня їх сформованості. Слід відмітити, що зміст завдань для олімпіад будується на автентичних зразках мовлення та відповідає сферам і тематиці ситуативного спілкування.

Цього року за результатами I етапу Всеукраїнської предметної олімпіади з іноземних мов для участі у II етапі, який відбувся у грудні 2017 року, НВК №2 м. Немирова був представлений учнями 8, 9, 10, 11 класів.

З метою визначення рівня навчальних досягнень учнів в оволодінні іншомовною мовленнєвою діяльністю, олімпіада проходила у кілька турів.

Перший тур стосувався перевірки знань, умінь та навичок письма. Учні повинні були продемонструвати свої вміння написати письмову творчу роботу на задану тему.

У другому турі учасники виконували завдання з читання, орієнтовані на розуміння учнями основної інформації на матеріалах текстів з автентичних джерел. Учасники мали прочитати текст відповідного рівня складності для певної вікової категорії та виконати два види завдань до тексту: завдання на визначення правильності / неправильності твердження та завдання з вибором однієї правильної відповіді.

Третій тур був пов’язаний з перевіркою вмінь та навичок аудіювання, тобто розуміння мовлення іноземною мовою на слух. Учням був прочитаний текст, до якого вони мали виконати завдання.

В останньому четвертому турі олімпіади учні мали нагоду проявити себе в усному мовленні. До уваги брали змістове наповнення, використання лексичних одиниць та граматичних структур, кількість речень. Окремі бали додавались за темп мовлення, креативність та вимову. Крім того, кожен учасник мав відповісти на три питання згідно своєї теми, які ставили йому члени комісії.

Слід зауважити, що наші учні гідно відстояли честь своєї школи і ще раз довели, що в НВК №2 навчаються найталановитіші та найрозумніші діти. Про це свідчать результати II етапу олімпіади з іноземних мов та призові місця, які здобули учні нашої школи.

• Довга Світлана, 8-Б клас – II місце (учитель Вовк Н.В.)
  • Ямкова Світлана, 9-В клас – III місце (учитель Швець Л.В.)
  • Барабаш Катерина, 10-А клас – II місце (учитель Фокіна А. І.)
  • Кривонос Ірина, 10-Б клас – III місце (учитель Дмитренко Н.І.)
  • Кавун Вікторія, 11-А клас – II місце (учитель Швець Л.В.)
  • Килівник Евеліна, 11-А клас – III місце (учитель Фокіна А.І.)

Німецька мова

• Семененко Діана, 9-В клас – III місце
  • Кривонос Ірина, 10-Б клас – I місце
  • Гусарська Яна, 10-Б клас – II місце