Призер обласної олімпіади з англійської мови

Наприкінці лютого відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської олімпіади з англійської мови. Слід відмітити, що зміст завдань для олімпіад будується на автентичних зразках мовлення, прийнятого у Великій Британії, та відповідає сферам і тематиці ситуативного спілкування. Ось уже кілька років поспіль завдання обласного туру складаються виключно у форматі ЗНО. Мабуть, жодна предметна олімпіада не триває у часі так довго, як олімпіада з англійської мови, яка проходить у кілька турів аж до пізнього вечора.

Перший тур стосувався перевірки знань, умінь та навичок письма. Учні повинні були продемонструвати свої вміння написати письмову творчу роботу на задану тему. У другому турі учасники виконували завдання з читання, орієнтовані на розуміння учнями основної інформації на матеріалах текстів з автентичних джерел. Учасники мали прочитати текст відповідного рівня складності для певної вікової категорії та виконати два види завдань до тексту: завдання на визначення правильності/неправильності твердження та завдання з вибором однієї правильної відповіді.

Третій тур був пов’язаний з перевіркою вмінь та навичок аудіювання, тобто розуміння мовлення іноземною мовою на слух. Учням був прочитаний текст, до якого вони мали виконати завдання.

В останньому четвертому турі олімпіади учні мали нагоду проявити себе в усному мовленні. До уваги брали змістове наповнення, використання лексичних одиниць та граматичних структур, кількість речень. Окремі бали додавались за темп мовлення, креативність та вимову. Крім того, кожен учасник мав відповісти на три питання згідно своєї теми, які ставили йому члени комісії.

Конкуренція була просто шаленою, оскільки змагатися потрібно було з учнями з усієї області, серед яких – учні зі спеціалізованих шкіл, де кількість тижневих годин англійської мови більше десяти, і які мають досвід навчання та проживання за кордоном.

Однак ніщо не завадило нашій учениці 10-А класу Барабаш Катерині здобути почесне призове (ІІІ) місце у нелегкій та напруженій боротьбі. Варто пишатися такими учнями, які є гордістю школи, які є молодим сучасним креативним майбутнім нашої країни.