Кейс-уроки як сучасний тренд в освіті

Вебінар – нова інтернет-технологія, яка дуже активно використовується тими, хто розуміє цінність часу. Вебінарів для освітян, інтернет-конференцій з кожним днем проводиться все більше і більше найрізноманітнішими компаніями, освітніми технологами, звичайними педагогами з цікавим досвідом роботи.

22 січня 2018 року я, вчитель початкових класів НВК №2 м. Немирова Гаврилюк Т. В,. стала учасником вебінар-курсу «Кейс-уроки – улюблене шкільне заняття», який проводила Лариса Грабовська, автор та розробник кейс-уроків, редактор «Гіпермаркету Знань», викладач ХНУ, кандидат технічних наук.

Метою вебінар-курсу було – надати педагогам сучасний інструмент захопливого і корисного засвоєння знань учнями, а також практичні навички застосування знань і розширення компетенцій.

На вебінар-курсі вчителі мали можливість підготуватися і провести свій кейс-урок, який запам’ятається учням.
Під час вебінару я дізнались:

• алгоритм розробки та складові кейс-уроку;
  • які предмети найкраще інтегрувати у рамках кейс-уроку;
  • у чому полягає секрет ефективності кейс-методу;
  • приклади кейсових завдань та практичні поради щодо їх створення.

Тому 27 лютого в 2-А класі я спробувала провести кейс-урок « Лайфхакінг для малечі». Мета уроку: ознайомити дітлахів з маленькими хитрощами (лайфхаками), котрі роблять наше життя простішим; дізнатися про лайфхакінг з різних життєвих сфер.

На уроці учні закріплювали знання вивчених таблиць множення та ділення за допомогою цікавої гри «У кого більше», навчалися креслити коло без допомоги циркуля, а пряму лінію – без лінійки. Виготовляли цікаві закладинки для своїх підручників. Під час уроку другокласники отримали відповіді на ряд запитань, зокрема:

• Як швидко нагострити ножиці?
  • Як скласти навушники, щоб вони не плуталися і легко розмотувалися?
  • Що робити, коли укусив комар?

Учні також ділилися своїми маленькими хитрощами, які здатні в один момент зробити життя простішим.

Кейс-урок вдався. Діти із нетерпінням чекають на наступний подібний урок.