Екскурсії в Хотин та Кам’янець-Подільський

29 жовтня 2019 року учні 6 – В класу НВК №2 м. Немирова та учні філії «Гуньківська ЗОШ І–ІІ ступенів» побували на екскурсії в місті Хотин та місті Кам’янець-Подільський, яке є одним з найдавніших в Україні.

В Камянець-Подільському знаходиться заповідник «Кам’янець»: Старе місто, оточене рікою Смотрич, Замковий міст, комплекс Старого і Нового замків. Фортифікаційна система міста не має рівних у Європі. В цілому тут нараховують 175 будівель – пам’ятників архітектури. За цим показником Кам’янець-Подільський займає третє місце в Україні після Києва і Львова.

Наш маршрут почався з огляду Старого міста, опісля екскурсія до Замку, який вражає своїми розмірами і розмахом. Щоб обійти його вздовж і впоперек не вистачить і дня. Про місто не можна розповісти, його треба бачити, торкатися, дихати разом з ним. Під час екскурсії учні почули багато пізнавальної інформації та оглядово познайомилися з історією міста, відвідали: глибокий скелястий каньйон в центрі міста, Замковий міст, Башти Гончарну і Кушнірську, Турецькі та Вірменські бастіони, Кам’янецьку ратушу і Вірменський колодязь, Кам’янець-Подільську фортецю.

Приблизно у 20 км від Каменця-Подільського незабутні враження залишає історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» – грандіозний середньовічний замок з п’ятдесятиметровими монолітними вежами. Довкола живописний край на березі Дністра, який приваблює не лише туристів, любителів фортифікаційних споруд, але й кінорежисерів.

Чисте повітря й гарний пейзаж роблять Кам’янець вдалим місцем для відпочинку. Саме тут наші учні брали участь у цікавому квесті, за результатами якого вибороли грамоти та пам’ятні призи.

Поїздка не залишила байдужим нікого, всі отримали масу позитивних вражень і спогадів.