Поїздка в Карпати

Учні 9-В класу НВК №2 м. Немирова та учителі Стебновська Н. І. й Галкіна Н. В. здійснили цікаву й пізнавальну поїздку в Карпати. Слід зазначити, що поїздка була запланована учнями замість випускного вечора, отож світанок після випуску школярі зустріли вже в Карпатах. У перший день учні пройшли маршрутом «Стежка Довбуша», де побачили розломи скель, побували в двох печерах, де переховувалися опришки, послухали цікаву розповідь екскурсовода. Згодом діти підкорили першу в своєму житті вершину – гору Маковиця (900 м над рівнем моря). Стомлені, але щасливі, вони повернулися в село Микуличин, де проживали три дні в комфортабельних дерев’яних будиночках серед укритих смереками гір.

На другий день учні здійснили свою заповітну мрію – підкорили гору Говерла, найвищу вершину Українських Карпат. Слід зазначити, що погода сприяла учням: у ясний сонячний день з гори відкрився неймовірний краєвид – вершини гір, кордон із Трансильванією, сніг на вершинах і безмежне й високе небо!

У третій екскурсійний день діти відвідали Буковель, де піднялися на гору Гимба канатною дорогою, та водоспад Гук (пішки 12 км).

Учні помилувалися неперевершено гарною природою Карпат, дослідили тваринний та рослинний світ регіону, перейнялися екологічними проблемами: забруднення річки Прут та вирубування карпатського лісу. Діти були обурені тим, як можна нищити таку красу. Крім того, діти були вражені гостинністю господарів, у яких проживали. Кожен, від’їжджаючи додому, загадав бажання обов’язково повернутися в Карпати, адже стільки ще залишилося невідкритого й непізнанного. Отож, гори, до побачення!