Свято “Мова моя калинова”

Нетлінним скарбом століть, що передається з покоління в покоління є національна мова та література. Неоціненна її роль у становленні та збереженні нації. Особливо це стосується багатостраждального нашого народу, який лише завдяки мові та вірі вцілів у буревіях історії на світовій політичній та й географічних картах.

9 листопада вся Україна відзначає важливе свято – День української писемності та мови. Учні 10-А класу НВК №2 м. Немирова разом з учителем української мови та літератури  Головенько Г. П. ретельно готувалися до цього дня. В актовій залі школи відбувся концерт для учнів 8-11 класів. Десятикласники презентували відеоматеріали та розповіли про тернистий шлях нашої мови, історію її виникнення, читали напам’ять вірші, акцентуючи увагу своїм виступом на важливості української мови в сучасному житті. Не обійшлося і без сумної ноти. Ми згадали події, коли українська мова і писемність заборонялася, закривалися школи, бібліотеки, припиняли роботу друкарні. Організатори намагалися зацікавити усіх слухачів вивчати та берегти рідну мову.

Пам’ятаймо, що мова – живий організм, вона живе за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний дар.

Барабаш Катерина, учениця 10-А класу.