Мій край – моя історія жива

Все частіше звучить переконлива думка: позашкільна освіта – унікальна система роботи з дітьми в позаурочний час. Вона має чудові пізнавальні, просвітницькі, творчі можливості. От і в Гуньківській ЗОШ І-ІІ ступенів розпочав свою роботу гурток «Пізнаємо рідний край».

26 вересня у сільському Будинку культури відбулася цікава зустріч гуртківців з випускником школи – Богановим Богданом, який ось вже вісім років вивчає історію Немирівщини та свого рідного села Гуньки. Найкращим його хоббі є колекціонування монет різних часів та епох. Це захоплення з’явилося ще з шкільної парти, коли батько подарував першу монетку. «Звичайно, колекціонери  плем’я допитливих, неспокійних, одержимих людей, – розповідав школярам Богдан Анатолійович, – і в кожного свій предмет захоплення: філателісти збирають марки, філокартисти – листівки, філуменісти – сірникові етикетки, фалеристи – ордени, медалі й значки, збирачів книг називають букіністи, а тих, хто захоплюється грамплатівками, – філофоністами. Нумізмати колекціонують монети. Їм відкривається трагічна історія рідного краю, долі людей, традиції. Ніхто не знає, скільки монет випустили люди за свою історію. Тільки в Ермітажеві їх зібрано більше 300 тисяч. І всі різні. Якщо кожна їх цих металевих оповідачок скаже хоч слово, наука збагатиться безліччю нових знань.»

Діти уважно слухали розповіді, легенди про життя, задавали запитання, розглядали монети і захоплено переглядали любительський фільм про минуле, про старовину, про монети.

Зустріч видалась напрочуд змістовною та насиченою. Гуртківці щиро дякували за гарний настрій та цікаву інформацію.