Незабутня подорож

З метою розширення знань про історію та культуру України, учні 11-Б та 10-Б класів разом із класними керівниками Дмитренко Н. І та Хоменко Л. Д. та заступником директора з навчально-виховної роботи Маринич І. А. 12 жовтня 2018 р. вирушили у подорож Закарпаттям. Під час цієї поїздки школярі познайомилися з історичними та архітектурними пам’ятками, традиціями та звичаями українського народу, етнографічними цінностями рідного краю.

Оскільки метою поїздки була робота над проектом «Мандруємо Україною», основним завданням було зацікавити школярів проектною діяльністю. Крім спостережень за чудовою природою Закарпаття, учні розвивали творчу активність, вміння планувати свої дії, самостійно обирати та накопичувати матеріал для організації роботи над проектом, формували навички роботи в групах, уміння презентувати результати своєї роботи.

Для роботи над проектом обрали саме Закарпаття, тому що усім чудово відомо, що саме ця область славиться своїми неймовірними історичними пам’ятками, захоплює героїчним минулим й милує око мальовничими краєвидами, особливо у таку казкову пору року, як осінь.

Стартом нашої подорожі стало найкрасивіше та найбільше гірське озеро,яке вважають родзинкою Українських Карпат, – Синевир. Це найбільша водойма Українських Карпат, розташована у верхів’ях річки Тереблі,в наймальовничішому регіоні Закарпаття – Міжгір’ї. Наступними визначними пам’ятками Міжгір’я,які ми відвідали, були гора Гимба та водоспад Шипіт. Піднімаючись канатною дорогою на верхівку гори Гимба, ми змогли сповна насолодитися невимовною красою та мальовничістю Закарпатського краю.

Наступного дня ми завітали у місто Мукачево, аби на власні очі побачити величну старовинну фортецю, яка назавжди залишиться однією з найкрасивіших історико-архітектурних пам’яток Закарпаття, – замок Паланок. Замок розташований на старій 68-метровій горі, яка колись була вулканом. Тут можна довго блукати доріжками та сходами замку, відвідати старовинні винні підвали, побачити незвичайні експонати виставок, помолитись у невеличкій церкві, розташованій всередині, й, звичайно, помилуватися чудовим краєвидом із замкової гори.

Наступним пунктом нашого призначення було місто Ужгород, у якому ми побували в могутній Ужгородській фортеці та на казковій вечірній набережній. Саме місто вразило колоритністю та багатством історичних та культурних пам’яток. Кожен запам’ятав Ужгород як місто, у якому є все: старовинний замок, численні музеї, ботанічний сад і навіть своя набережна.

Крім того, ми побували на оленячій фермі, яка знаходиться на відстані 50 кілометрів від села Колочава. Послухавши цікаву екскурсію про рідкісних тварин та погодувавши їх, ми зробили фото напам’ять. Потім відвідали славнозвісну сироварню «Бараново», почули цікаву розповідь про те, як виготовляється Закарпатський сир та здійснили його дегустацію. Після цього побували в столиці лозоплетіння на Закарпатті – селі Іза, що знаходиться за 5 км від районного центру м. Хуст. Проїжджаючи центральною вулицею села, майже біля кожної хати можна побачити справжні витвори мистецтва із лози: столи, стільці, крісла-гойдалки, етажерки, тумбочки, вази, шкатулки, кошики, обплетені бутлі, різні сувеніри тощо.

Дорогою додому ми завітали до культурної столиці України – міста Лева. Усім відомо, що це місто підкорює серце кожного, хто хоч раз побував у ньому, прогулювався його старовинними, але затишними вуличками, відчував смак Львівської кави., куштував львівський штрудель.

Ми, учні 11-Б та 10-Б класів, висловлюємо подяку всім, хто брав участь в організації цієї чудової та незабутньої подорожі! На згадку про неї у всіх залишиться багато світлин та приємних спогадів. Ця поїздка безперечно вартує яскравих вражень, дорогоцінного досвіду та незабутніх моментів.

Кривонос Ірина, учениця 11-Б класу