Осіння подорож до Авангарду

Осінні канікули знаменувались цікавою поїздкою учнів Гуньківської ЗОШ І-ІІ ступенів до архітектурної пам’ятки старовини – палацу княгині Щербатової, який невідривно пов’язаний з історією міста Немирів. Це одна з найпривабливіших резиденцій на Вінниччині. Діти дізналися про онучку Болеслава Потоцького – Марію, яка здійснювала будівництво палацу з 1885 по 1917 рік з чеським архітектором Іржі Стрібралу, який зміг втілити її мрію – палац – аналог в Англії.

Окраса палацу – парковий фасад, прикрашений чотириколонним іонічним портиком з балюстрадою. Фасади опоясують широкі обгороджені парапетом видові тераси. Парадні сходи прикрашають скульптури левів.

Школярі побували біля дерева кохання , закликаючи сили природи повернути любов у серця людей.

Мандрівка була цікавою та повчальною. Кожна дитина зрозуміла тісний зв’язок минулого і сучасного.