Подорож до Львова

Нещодавно здобувачі освіти НВК №2 м. Немирова разом з учителями та їх колегами із Стрільчинецької ЗОШ I-II ступенів відвідали одне з найцікавіших міст України – Львів.

Львів – дивовижне місто, яке наскрізь просякнуте п’янким ароматом кави і шоколаду, духом аристократичної старовинної архітектури та розмаїтим поєднанням культур. Тут гармонійно сплелися різні епохи та стилі, традиції старовини і темперамент сучасності, українська самобутність і європейський шарм. З одного боку, Львів вражає суворою величчю, а з іншого дивує відкритістю, витонченістю і неповторною теплою атмосферою, яку відчули на собі учні та вчителі школи.

Історична столиця Галицького князівства зустріла у всій своїй середньовічній красі. В архітектурі міста змішалися різні стилі та епохи.

Екскурсія середньовічними замками також не залишила байдужими. Вони вражали своєю величністю та красою. Першим ми відвідали Золочівський замок.

Золочівський замок – унікальна пам’ятка історії та оборонної архітектури XVII століття, розташована на околиці міста Золочів, в 66 кілометрах від Львова. Це музей-заповідник під опікою Львівської галереї мистецтв.

Наступною була екскурсія до Підгорецького замку.

Підгорецький замок – один із найкрасивіших замків України в стилі ренесанс, який за вишуканістю не поступається французькому Версалю. Розташований він у селі Підгірці Львівської області. З його мурів відкривається краєвид, який захоплює подих.

Після Підгорецького замку ми відвідали Олеський замок.

Він височить на високому пагорбі поруч із селом Олесько Львівської області. Така особливість розташування Олеського замку надавала можливість широкого огляду всіх підступів до укріплення, а також перевага в обороні – ворога обстрілювали з гармат.

Ми дізналися, що Львів може ховати свої таємниці не лише в свої вузьких вуличках, сквериках чи спорудах, а навіть і глибоко під бруківкою. Це і підземелля Аптеки-музею, кавові підземелля «Копальні кави», підземелля Домініканського монастиря – одні з найстаріших підземель Львова, підземелля костелу Єзуїтів. Там ми дізналися чимало цікавого та незвичного про історію Львова.

Пішохідна екскурсія Львовом «Старе місто» дала змогу познайомитися з історією міста. Учнів познайомили з забудовою площі Ринок, яка завжди була центром міста. Тут знаходиться 45 кам’яниць, кожна з яких ховає окрему історію про своїх, часто доволі видатних, власників, а в центрі площі її серце – Ратуша – споруда звідки завжди велося управління містом. Звідти учні мали змогу побачити Львів у всій його красі.

Звичайно, екскурсія Львовом не пройшла повз заклади, які вже встигли стати окремою візитівкою міста: Копальня кави, Майстерня шоколаду, Львівський штрудель. Кожен привіз звідти смаколики та сувеніри, які залишаться теплим спогадом про таємниче місто Лева.

Неможливо передати словами всю красу і велич Львова, треба бачити це самостійно. Це старовинне місто, яке зачаровує своїми традиціями, красою та шармом. Відвідавши його раз, знову і знову хочеться повернутись до Львова.

Учениця 11-А класу Барабаш Катерина.