Подорож до міста скіфського часу

Немирівське городи́ще – одне з найбільших міст на терені Побужжя (ІХ – V ст. до н. е.) – ранньої залізної доби – Чорноліської культури, одне із «Семи чудес Вінниччини». Розташоване біля села Сажки, за 4 км від міста Немирів, займає площу понад 100 га. Є найбільшим городищем в Україні. Земляні вали тут ще й дотепер сягають 7-9 м висоти, завширшки 32 м, а по периметру протяжність їх до 4,5 км. Первинна висота валів становила понад 30 м. Жителі городища займались землеробством і скотарством, торгували з Північним Причорномор’ям, з грецьким містом Ольвією. Геродот називав мешканців цього краю скіфами-орачами…

Така цікава інформація була сприйнята учнями Гуньківської ЗОШ І-ІІ ступенів буквально, адже вони здійснили цікаву подорож 1 жовтня до Скіфських валів. Ні вчорашній дощ, ні позаурочний час – ніщо не завадило школярам побачити на власні очі унікальну історичну та археологічну пам’ятку минулого. Стоячи на вершині такого віковічного насипу, усі думали лише про одне, щоб бодай на годину потрапити у ті прадавні часи та хоч одним оком побачити крихітку живого існування тієї давності.З піднесеним настроєм, крок за кроком діти долали великі відстані, щоб дізнатися більше артифактів про скіфів, уличів, кімерійців.

Чотири тисячоліття минуло з того часу, а мудрість та сива давнина заворожила усіх подорожуючих. Діти побували біля витоків річки Мирки, подолали її круті схили, спостерігали за сонцем, що незвично сідало за вали. Можливо, і серед наших учнів знайдуться справжні дослідники, яким розкриються таємниці, істинність та правдивість історії Немирівського городища.