Про фізику – цікаво!!!

Часто можна почути судження про те, що світ постійно змінюється. Насправді – змінюється не світ, а його розуміння. А фізика – це наука саме про те, як влаштований наш Всесвіт.

З вересня 2018 року у філії «Гуньківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» НВК № 2 м. Немирова почав функціонувати гурток «Історія фізики та техніки» під керівництвом учителя фізики Томенка Олега Олексійовича.

11 учнів 7 класу згуртувалися, об’єднані метою пізнання навколишнього світу за допомогою фізики.

Особливістю роботи гуртка є вивчення практичного застосування знань, їх зв’язку з наукою й технікою, історії виникнення та розвитку наукових уявлень, удосконалення експериментальних умінь і дослідницьких навичок, творчих здібностей та прагнення до креативності.

Так, у вересні реалізовано проект з теми «Теплові явища» під девізом «Чому так відбувається?» Спочатку гуртківці відшуковували відповідний матеріал на сторінках підручників, у довідниках, мережі Інтернет, наступний крок – презентація напрацювань та окреслення шляхів використання даних знань у побуті.

Дієвими є заняття за схемою: спостереження за довкіллям – підготовка матеріалів та приладів – досліди – презентація результатів. Гуртківці не просто бачать наукові «фокуси», а дізнаються про фізику процесів.

Гурткова робота дає більше можливості для самопізнання, поєднує в собі логіку й політ фантазії, вдумливе осмислення умов та кропітку роботу при вирішенні завдань.

Гурток допоможе учням полюбити фізику, а з нею – зрозуміти та полюбити світ. Дітлахи навчаться розуміти основні фізичні процеси і явища в теорії, а головне – на практиці. Крім демонстрації красивих експериментів, діти розуміють основи теорії пізнання та методології, бачать красу наукової картини світу.

Тож нових відкриттів, досягнень та цікавих занять вам, гуртківці!!!