У грудні сонце на літо повертає, а зима – на мороз

Ось і дочекалися першого місяця зими вихованці з гуртка «Пізнаємо рідний край» КЗ «Немирівського центру дитячої та юнацької творчості» на базі філії «Гуньківська ЗОШ І-ІІ ступенів». Саме останній місяць року налаштовує кожного з нас на оптимістичну хвилю. Звичайно, зима повертає на мороз, проте сонце вже йде на літо. Як-не-як, а з життя спливає ще один рік. Радісно, що з останнім місяцем року пов’язано чи не найбільше народних свят, яких з нетерпінням чекає дітвора.

На гуртковому занятті діти мали можливість передодні Катерини влаштовувати вечорниці. Дівчата брали вишневі гілочки і ставили їх у воду або в горщик із землею. Існує повір’я, що коли галузка розцвітала до Маланки (13 січня), то доля дівчини квітне і незабаром вона знайде гарну пару. Свято Катерини в Україні вважали пророчим для долі кожної панночки. Жінки просили святу про злагоду в родині, дівчата – про щасливий шлюб. Цього дня ворожили й хлопці, бо це єдиний день у році, коли випадає така нагода за давнім українським звичаєм. А ще на Катерини дівчата «закликали долю». Такі обряди проводили ще й на Андрія, на Старий Новий рік. У цей день прогнозували погоду на Різдво. «Як Катерина по воді, то Різдво по льоді». «Як на Катерини холодно, то буде голодно» . «На святу Катерину ховайся під перину». Гуртківці захоплено переглядали відео про святу Катерину, жартували, гадали та висловлювали свої сподівання щодо майбутнього.

Гарні ті традиції, які закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, бо вони не забуваються і виховують у наших дітей повагу до культури та історії нашого народу, дають мудрість та настанови щодо способу життя.