У світі професій

Вибір професії – це важливий крок у доросле життя. У першу чергу – це відповідальність перед батьками, перед суспільством,а найголовніше – перед собою! Робота і все, що з нею пов’язане, займає більшу половину життя людини. Знайти себе у світі професії – означає дістати можливість гідно заробляти, відчувати себе потрібним людям, максимально повно розкрити свої здібності. І тут найважливіше — не схибити.

День літнього Миколи Чудотворця – 22 травня для гуртківців Немирівського центру дитячої та юнацької творчостіна базі Гуньківської ЗОШ І-ІІ ступенів став особливим і незабутнім: діти мандрували коридорами світу професій Немирівського професійного ліцею. Психолог коледжу, колишня випускниця нашої школи – Вечірко Наталія Миколаївна, привітно зустріла школярів 7-9 класів на порозі навчального закладу. Атмосфера довіри та безупинної цікавості панувала в учнівському колективі вже з перших хвилин екскурсії. Діти дізналися із розповіді про підготовку робітників на базі повної загальної середньої освіти та базової загальної середньої освіти на денній формі навчання, про працевлаштування випускників, про навчальні дисципліни та кабінети, майстерні, спортивну залу, гуртожиток,комп’ютерний клас, облаштування території коледжу. Гуртківці мали можливість спостерігати за виробничим процесом роботи студентів першокурсників-зварювальників, столярів, малярів-штукатурів, поварів-кондитерів. Діти бачили виставку робіт, зроблених власноруч як дівчатами, так і юнаками.Вони дізналися, що для розвитку творчих здібностей учнів створені всі умови в коледжі: працюють предметні гуртки, художньої самодіяльності, технічної творчості. Здивувала школярів величезна стіна із грамот і дипломів педагогічного колективу та студентів. Майстерня зварювальників викликала захоплення тим, що цю професію освоює дві дівчини, які за історію коледжу стали четвертими у списку студентів. Стіни-зразки з різними видами кладки та шпаклювання, робочої стінки на кухні додали ще більше запалу юним дослідникам. А спортивна зала, облаштована потрібним інвентарем, ніби закликала до занять спортом у ній.Родзинкою екскурсії стали гойдалки, виготовлені ліцеїстами на уроках виробничого навчання.

Керівник гуртка Кальницька О. М. та учнівський колектив висловлює щиру вдячність майстрам, студентам та психологу Вечірко Н. М. за цікаву виставку, екскурсію по Немирівському професійному ліцеї.

Кожен учень Гуньківської ЗОШ І-ІІ ступенів не залишився байдужим: екскурсія спонукала задуматись над своїм майбутнім – треба розкривати світ професій вже зараз, а не чекати до випускного класу.

Отже, юні друзі, вибір за вами. Хай вам щастить!