Відповідальність рятує життя

Професію пожежника сміливо можна віднести до розряду найнебезпечніших у світі. Це благородне покликання вимагає не тільки досконалої фізичної підготовки, але найважчого відчуття – постійно перебувати в очікуванні тривоги: можливо, комусь саме зараз потрібна буде твоя допомога.

10 січня учні Гуньківської ЗОШ І-ІІ ступенів завітали в 13 державну пожежно-рятувальну частину (13 ДПРЧ) м. Немирова. Черговий частини – Довгий О. П. розповів дітям про підрозділи Служби порятунку, які обслуговують Немирівський район в разі надзвичайних ситуацій, пожеж та аварій на автошляхах, підприємствах, заводах. Цікава розповідь про види пожежного транспорту та яскраві червоні машини, гелікоптери з колекції

Довгого О. П. підсилили інтерес дітей до цієї професії . Учні дізналися про обов’язки пожежних, правила техніки безпеки, порятунок і евакуацію людей, а також про заходи запобігання подібним випадкам. Черговим 13 ДПРЧ було показано три оперативні транспортні засоби на базі автомобільного шасі, оснащені пожежно-технічним озброєнням, обладнанням, що використовується при пожежно-рятувальних роботах. Школярі мали можливість познайомитися з історією гарнізону державної пожежної охорони, яка містить у собі чимало цікавих і яскравих сторінок. Місце сучасної пожежної частини – це колишня лютеранська церква – кірха, збудована ще за часів Вінцентія Потоцького у 1782-1801 роках. Під час тотальної пожежі в м. Немирові у 1811 році вона згоріла. Болеслав Потоцький, розбудовуючи містечко, доручив архітектору

Ф. І. Мєховичу спорудити нову, муровану кірху. Нова церква мала просту будову з чотирикутною вежею-дзвіницею під високим шатром. У кінці 1920-х років зі встановленням радянської влади , кірха була перетворена в пожежну частину. Замість дзвіниці було добудовано другий поверх. В такому вигляді знаходиться будівля і сьогодні й так само використовується тією ж пожежною частиною.

Незвичайна екскурсія гуньківських школярів залишила в юних серцях гарні враження та багато пізнавальної інформації про запобігання пожежі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *