Заходи до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій

22 листопада в нашій школи відбулися заходи до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Скорботно звучали слова:

Зроніть сльозу, бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не поодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо – українці!
Заплачте! Затужіть! Заголосіть!
Померлі люди стогнуть з тої днини,
Й благають: українці, донесіть
Стражденний біль голодної країни.
Згадайте нас – бо ж ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.

Голодомор 1932 – 1933 рр. став для українців найбільшою трагедією і найтяжчим злочином проти цілого народу. Упродовж десятиріч підручники історії, засоби масової інформації не друкували жодного рядка про голодний 1933 рік – один з найстрашніших злочинів сталінщини проти власного народу. Злочину, перед яким здригається світ, і який намагались приховати в країні, що його породила. Про страшне лихо не дозволялося відкрито говорити, навіть згадувати в офіційних документах. Проте в пам’яті очевидців тих жахливих років, свідків, яких щодня стає менше й менше, пам’ять про голод про померлих рідних і близьких довіку закарбувалася. З такими і іншими історичними фактами ознайомив учнів вчитель історії школи Заїчко І. М.

Поглянули відео « Голодний дух», «Голодомор. Зернинки пам’яті», учні декламували вірші, запалили свічку пам’яті. Були проведені виховні години «Горить свіча і огортається журбою», 7 клас (Пелішенко Л. В.), «День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій», 8 клас (Міхеєва Н. Ф.), читання віршів «Україна і голодомор», 7-8 класи (Колодій Г. М.)