Музей Миколи Трублаїні

9 грудня 2013 року в НВК №2 м.Немирова відкрито музей Миколи Трублаїні (Миколи Петровича Трублаєвського) – видатного письменника, журналіста, мандрівника, романтика, капітана дитячої літератури.

Приміщення музею оформлено з використанням морської тематики, оскільки все життя Миколи Петровича – це цікаві морські подорожі, спілкування з дітьми, різноманітні захоплення.

На тлі клекоту морських хвиль зображений красень-корабель, що мчить, напнувши вітрила і ввібравши всю силу морського вітру, до нових, ще не відомих земель… Поруч – погруддя письменника, яке створив вінницький скульптор А. А. Борачук.

Про життя і творчий шлях Миколи Трублаїні розповідають експозиції, розміщені в музеї. Тут знаходиться книга письменниці–краєзнавця Явдокії Горб «Паренëк из Ольшанки», рукопис якої віднайдено у Вінницькому державному архіві. Ця книга створена силами учителів школи.

Цікавим експонатом музею є шкільна парта, за якою сиділо не одне покоління гімназистів. Поруч представлені комплект гімназичної форми, старовинний музичний інструмент, навчальні підручники та література ХІХ-ХХ ст., пам’ятна медаль, виготовлена на честь 50-річчя гімназії, фотоапарат зразка початку ХХ ст., унікальна книга 1888 року видання «50 лет Немировской гимназии», написана учителем Немирівської гімназії С.О.Стрибульським.

Зібрані в музеї книги, які в різні роки побачили світ завдяки таланту Миколи Трублаїні, розміщені на оригінальному стенді у вигляді корабельного штурвалу.

Музей Миколи Трублаїні – не лише скарбниця національної духовності, а й гордість школи. Завдяки йому діти долучаються до загальнолюдських культурних надбань, вивчають літературну спадщину минулого.

Усіх, хто любить літературу, цікавиться минулим, кому небайдужі традиції і звичаї предків, запрошуємо відвідати музей письменника.