Урок з фізики з використанням елементів STEAM-освіти

У філії «Гуньківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Немирівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 – ліцей» Немирівської міської ради 19 лютого 2020 року учителем Томенком О.О. проведено показовий урок з використанням елементів STEAM-освіти на тему «Тертя. Сили тертя. Коефіцієнт тертя ковзання. Тертя в природі й техніці».

Цікавим є те, що під час STEAM-уроків в центрі уваги знаходиться практичне завдання, яке потрібно вирішити. Учні вчаться зрозуміти теорію шляхом проб і помилок під час виконання дослідів. STEАM – це не просто технічна освіта, а насамперед вдале поєднання креативності та технічних знань.

Основне завдання уроку – це розуміння учнями практичної важливості тертя, явища яке супроводжує нас завжди і всюди. Чому воно може бути корисним та шкідливим? Чому тертя дозволяє зрушити з місця та гальмувати? Чому від тертя залежить швидкість руху рідин в судинах рослин та живих істот? Чому за рахунок тертя обертається колесо й добувають вогонь… Чому сила тертя є рушійною і гальмівною силою для всіх наземних колісних видів транспорту, забезпечує можливість ходіння по землі…

На ці запитання учні давали відповіді після дослідження руху бруска по дерев’яній (сухій та вологій), з наждачного паперу поверхнях зі зміною навантаження та розв’язання практичних задач.