Радіодиктант національної єдності: мова об’єднує

9 листопада 2020 року у День української мови та писемності було проведено ХХ  Радіодиктант. Його традиційно транслювало Українське радіо. Радіодиктант не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий.

Цікавим є той факт, що результати написання диктанту для перевірки щороку надсилають понад 30 тисяч учасників, а участь у ньому беруть набагато більше українців по всьому світові.

Текст для радіодиктанту не добирають з існуючих, а замовляють спеціально, тому його неможливо знайти в інтернеті. Цьогоріч підготовку диктанту доручили трьом фахівцям. Авторський текст для диктанту написав письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук професорка Лариса Масенко. Читала диктант акторка Римма Зюбіна.

Незважаючи на існування телетрансляції, диктант залишається саме радіопродуктом: його рекомендують писати на слух, уважно дослухаючись до інтонацій диктора.

Цьогоріч  учасниками написання Всеукраїнського радіодиктанту в НВК №2 м. Немирова стали школярі  9-11 класів. Хоча заклад освіти працює дистанційно, це не завадило школярам долучитися до флешмобу.