«16 днів проти насильства»

В рамках акції «16 днів проти насильства» Психологічною службою НВК №2 м. Немирова проведено ряд заходів з усіма учасниками освітнього процесу з метою попередження насильства та вироблення навичок спілкування. За планом роботи  було створено інформаційний дайджест «СТОП – насильству». Для оформлення цього стенду учні старших класів підготували листи-інформатори та антирекламу з розкриття даної теми. Педагогічні працівники взяли участь в навчальному вебінарі щодо протидії торгівлі людьми організованому громадською організацією А21 разом з МОН України.
Проведено квест « Ми проти насильства !» для учнів 6, 7-х  класів , під час якого учні ще раз ознайомились з поняттями  що таке «булінг» та «насильство», з їх проявами в школі та шляхами вирішення. Дізналися, хто може стати жертвою шкільного булінгу, робили кроки допомоги в ситуації булінгу, переглянули відеоролик «Шляхи подолання булінгу».
Для учнів 5-6-х класів практичний психолог закладу провела заняття з елементами тренінгу “Ми різні , але ми рівні” з метою привернення уваги до актуальної проблеми та забезпечення рівних прав кожного, а також перегляд та обговорення відеоролика «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри.
Для батьків та педагогів запропоновано перегляд серії із 6-ти навчальних відеоуроків «Батьківство в епоху цифрових технологій»:
• Захист дітей онлайн;
• Сексуальний шантаж;
• Секстинг;
• Секс-чатинг;
• Грумінг;
Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти.
Для молодших школярів запропоновано перегляд та обговорення відеороликів Корисні підказки: «Битися чи не битися» та «Злість. Карати чи помилувати?»
Підсумком акції 10 грудня для учнів став флешмоб який провели учні старших класів для учнів початкової та середньої школи « Наші пальчики проти насильства» який був втіленням теплоти, взаєморозуміння та добра в учнівських відносинах. Проведені заходи сприяють вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.